מנהל אומנותי ובמאי תיאטרון הקאמרי 1993-2108

ב-1993 נבחר עמרי ניצן ע"י המועצה הציבורית של התיאטרון הקאמרי בהמלצת מנכ"ל התיאטרון נעם סמל וראש העיר דאז, מר שלמה להט, לכהן כמנהל האמנותי של התיאטרון הקאמרי, תפקיד אותו הוא ממלא עד עצם היום הזה.

כבמאי אפשר להסתכל על עבודותיו של ניצן בפרספקטיבה שיוצרת אריג שתי וערב של מאונכים ומאוזנים אשר יחד יוצרים תמונה שנותנת ביטוי להשקפת עולם:

חמישה מחזות של ברטולט ברכט: חתונה, עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני בקאמרי 1980, מעגל הגיר הקווקזי בהבימה, 1987, הנפש הטובה מסצ'ואן ב"רזידנץ תיאטר" של מינכן 1989, אמא קוראז' בקאמרי 2002.

עמרי ניצן הוא הבמאי הישראלי שביים את המספר הרב ביותר של מחזות שקספיריים: חלום ליל קיץ והלילה ה12בתיאטרון הבימה,  נשי וינדזור העליזות, ריצ'רד השלישי, הסוחר מונציה, קומדיה של טעויות, כטוב בעיניכם בקאמרי, מהומה רבה על לא דבר בתיאטרון חיפה, כטוב בעיניכם בתיאטרון באר שבע, המלטבקאמרי, האופרה אותלו של ורדי באופרה הישראלית.

בין שאר ההצגות שביים רשימה ארוכה של מחזאות ישראלית ויהודית: נוסף על מה שכבר צוין לעיל –  סיפור משפחתי, המורדים, היה או לא היה, האריסטוקרטים מאת עדנה מזי"א, רצח מאת חנוך לוין, בדנהיים מאת אפלפלד, גטו מאת סובול. בין השאר ביים גם מחזאות מודרנית: המטבח מאת ווסקר, מותו של סוכן מאת מילר,ביקור הגברת הזקנה מאת דירנמאט, אויב העם מאת איבסן, דמוקרטיה מאת מייקל פריין, יתוש בראש מאת פדו, אמדיאוס מאת שאפר, קברט מאת מאסטראוף.

באופרה הישראלית  ביים את שיקוי האהבה מאת דוניצטי (הוצגה גם בדויטשה אופר של ברלין ובסבונלינה, פסטיבל האופרה של פינלנד), האיטלקיה באלג'יר מאת רוסיני, אותלו מאת ורדי, מסע אל תום האלף מאת יוסף ברדנשווילי וא. ב. יהושע (הוצגה גם באופרה של רומא), הילד חולם מאת גיל שוחט וחנוך לוין (הוצגה גם ב"מאי פסטשפילה" בוויסבאדן), עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני מאת ברכט ווייל, בטוקיו ביים את נבוקו ובאופרה של אנטוורפן את שמשון ודלילה מאת סן סאנס.

נוסף לעבודות הבימוי בארץ ביים בחו"ל בין השאר:

"הנפש הטובה מסצ'ואן" מאת ברטולט ברכט, ( (Bayerisches Staatsschau/spiel, Munich. "הימים הטובים" מאת בקט סמואל בלונדון  Act-inn Theatre, London. האופרה "Nabucco" מאת ורדי בטוקיו בניצוחו של דניאל אורן, "שמשון ודלילה" מאת סנ סאן – (Samson et Dalila (Saint Saens באופרה של אנטוורפן בבלגיה.